כללי

השקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית – מיסים והטבות – מדריך מפורט למשקיע

בואו להבין במדריך המפורט שהכנו, אילו סוגי מיסים ועמלות קיימים בעת רכישת נדל"ן בקפריסין הטורקית, על הטבות המס והפטורים המעודדים השקעות זרות
תוכן עניינים

BlueFish

21/08/2023

פייסבוק
טלגרם
וואטספ
צפייה בתוכן עניינים

כללי

תוכן עניינים

הבנת מערכת המיסוי לטובת השקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית

ברוכים הבאים לעולם של הטבות מס בהשקעות נדל"ן בחו"ל. האם יש משהו טוב יותר מהשקעה בנדל"ן ללא נטל של מיסים מופרזים? לדעתנו לא ונוסיף שהמקום המתאים ביותר לכך הוא צפון קפריסין אשר הפך לאחד היעדים הנחשקים ביותר להשקעות נדל"ן בחו"ל בשל מדיניותם הידידותית למס.

במדריך זה נחקור את הטבות המס של השקעה בנדל"ן בצפון קפריסין. כפי שכולנו יודעים, רכישת נכס כרוכה ביותר מסתם סכום רכישה. מיסים ועמלות כמו ארנונה, דמי העברה ומס חברות יכולים להצטבר במהירות. בצפון קפריסין משקיעים יכולים ליהנות ממיסים נמוכים ופטורים, מה שהופך את ההשקעה בשוק הנדל"ן לנוח ורווחי יותר. עבור משקיעי נדל"ן בחו"ל, הטבות המס בקפריסין הטורקית הן בעלות חשיבות עליונה מכיוון שהן יכולות להכריע את ההחלטה האם להשקיע בנכס. עם המדיניות הידידותית למס של צפון קפריסין, משקיעים יכולים לחוות פחות טרחה ולמקסם את הרווחים שלהם תוך צמצום ההוצאות שלהם.

על ידי מדריך זה, אנו שואפים לספק סקירה מקיפה של הטבות מס בהשקעה בנדל"ן בצפון קפריסין. בין אם אתם משקיעים וותיקים או בראשית דרככם בעולם השקעות נדל"ן בחול, המדריך הזה יעזור לכם להבין את הפרטים של תקנות המס בצפון קפריסין. בואו נצלול לתוך עולם של מיסוי מופחת ונחקור כיצד תוכלו להפיק תועלת מהשקעה בנדל"ן בצפון קפריסין. נציג בפניכם את תמריצי המס השונים למשקיעי נדל"ן בצפון קפריסין ונבדוק מדוע יתרונות אלו הפכו את צפון קפריסין ליעד מעולה להשקעה בנדל"ן.

ראשית, בואו נלמד, אילו סוגי מיסים ועמלות קיימים בעת רכישת נדל"ן בקפריסין הטורקית? –

אלו המיסים והעמלות הקבועים שישולמו בעת רכישת הנכס והמס השנתי בקפריסין הטורקית:

תשלום לעורך דין מקומי

בעת רכישת נכס בקפריסין הטורקית קיים הליך פורמלי ובירוקרטי בתשלום 1% עמלה לעו"ד מקומי. העו"ד יגיש את כל המסמכים הרלוונטיים לרכישת הנכס לרשויות השונות והן יעשו רק על ידו. הליך זה הוא לכל רוכש דירה וללא יוצא מן הכלל.

מס בולים

מדובר במס בגובה 0.5% המשולם למשרד השומה בשלב החוזה לצורך החתמת החוזה ופורמליזציה. זה מבוסס על שווי החוזה של הנכס. ברוב המקרים, הקונים משלמים את דמי הבולים שנקבעו בתנאי חוזה המכר. יש לרשום את החוזה בלשכת רישום המקרקעין תוך 21 יום מיום החתימה, ותחילה יש לשלם אגרה זו על מנת שהחוזה יירשם.

מס ערך מוסף (מע"מ)

בפרויקטים של דיור חדש משלמים 5% מע"מ על המחיר שנקבע על ידי הקבלן. אתם יכולים לקבל הזדמנות לקנות בית מבלי לשלם מע"מ על מכירה חוזרת. (בד"כ עמלה זו מגולמת כבר במחיר המוצע).

הערת אזהרה – רשות אך מומלץ ביותר לנכסים שנרכשים על הנייר

כמו בישראל, מדובר על פעולה משפטית בעת חתימת ההסכם על סך 5% המבוצעת בלשכת רישום המקרקעין הקפריסאי טורקי (טאבו) באשר להתחייבות בכתב של בעל הזכויות במקרקעין לעשות בהם עסקה, או התחייבות להימנע מלעשות בהם עסקה. מיד עם רכישת דירה, בית, מגרש, או כל נכס נדל”ן אחר, רצוי לגשת לטאבו ולרשום לטובתכם הערת אזהרה.

רישום נכס בטאבו

רישום המידע על בעלי הזכויות הרשומים בפנקסי המקרקעין מרוכז במסמך המכונה נסח רישום (נסח טאבו) על סך 6%, הכולל את תיאור המקרקעין, בעלי הזכויות ומהות זכויותיהם, וכן שעבודים ופעולות הרשומים במקרקעין, במידה וישנם.

רישום טאבו קפריסין הטורקית
רישום בטאבו – טטליסו – הוואי הומס

עמלת העברת שטר בעלות

אזרחי צפון קפריסין ואזרחים טורקים משלמים מס העברת שטר בעלות בשיעור של 6% בעת רכישת נדל"ן בצפון קפריסין. מצד שני, אם אתם אזרחי צפון קפריסין ואתם הולכים לקנות נדל"ן בפעם הראשונה, תשלמו פעם אחת דמי שטר בעלות של 3%.

כל שאר האזרחים הזרים משלמים מס העברת שטר בעלות של 12%. נערך חוזה מכר עבור 6% מסך עמלה זו, ושאר 6% משולמים לאחר קבלת שטר הבעלות. הערכת שווי הנכס נעשית על ידי הרשויות הרלוונטיות בצפון קפריסין, ללא קשר למחיר המכירה או לשווי שיצוין על ידי חברת הבנייה.

מס רווחי הון

היא מוכרת כנכס בצפון קפריסין כמס שמשולם על ידי המוכר. מס של 4% משולם אם המוכר הוא משרד למטרות רווח, ו-2.8% אם המוכר הוא מוכר חובב ללא מטרות רווח. מוכרים ללא מטרות רווח פטורים ממס זה פעם אחת בחייהם.

תרומת שנאי – חיבור לחשמל ומים ותשתיות

תשלום זה הינו עבור תשתיות חיבור לקו טלפון, חשמל או מים של מגורים חדשים, הנעים בין 1500 פאונד – 2500 פאונד. בדרך כלל משולם חודש לפני מסירת מפתח.

לאחר רכישת נכס: המס השנתי

מס המקרקעין השנתי בצפון קפריסין הוא זול מאוד שכן הוא מחושב על מטר רבוע מינימלי. ניתן לשלם בשני תשלומים בשנה (באפריל ואוקטובר).

המס למ"ר של נכסים למגורים עד 120 מ"ר הוא 1.85 לירה טורקית. במילים אחרות, המס השנתי עבור נכס בגודל 100 מ"ר הוא 185 לירה טורקית. המס למ"ר של נכסי מגורים מעל 120 מ"ר הוא 2 לירה טורקית אבל החישוב קצת שונה. לדוגמה, 120 מ"ר מדירה של 150 מ"ר מחושב מ-1,85 לירה טורקית. ה-30 מ"ר הנותרים מחושבים מ-2 לירות טורקיות. במילים אחרות, המס השנתי עבור נכס בגודל 150 מ"ר הוא 282 לירה טורקית.

* אגרה זו נקבעת על ידי העירייה והיא עשויה להשתנות משנה לשנה.

כמה עולה מס רכוש מסחרי בצפון קפריסין?

בעלי עסקים משלמים רק 1% עמלה על הכנסות החברה. ונוסיף: אין עמלה על דיבידנדים שמשלמים חברות בינלאומיות לבעלי המניות שלהן, מע"מ או מכס.

  • צפון קפריסין אינה תומכת בחילופי מידע אוטומטיים (AEOI) לצורכי מס. אז אינכם צריכים לספק פרטי חשבון למדינות אחרות.
  • אין ניכוי מס במקור על דיבידנדים המשולמים לחברות offshore בצפון קפריסין.
  • ההון המינימלי שנפרע הוא 20,000 €.
  • העלות היחידה היא חידוש רישיון העסק תמורת 5,000 € בכל שנה.
  • ישנם מספר חברות בצפון קפריסין היכולות לפתוח מספר של חשבונות בנק במטבע חוץ.
  • צפון קפריסין אינה חברה בהנחיית מס החסכון האירופית. אתם יכולים להחזיק את כספכם באופן חוקי בחשבונות חוץ ולהביא את מה שאתם צריכים לארץ – כפוף כמובן לעמלות ומיסים המשולמים בישראל.
  • אין הגבלות על תנועת הון.

הטבות מס עבור נדל"ן בצפון קפריסין

מיסים – חורבן קיומו של כל משקיע. אבל רגע, מה אם נגיד לכם שיש מקום בו תוכלו להשקיע בנדל"ן מבלי לדאוג לארנונה סחטנית ודמי העברה? כבר הבנתם שאנחנו מדברים על צפון קפריסין, האי שמנשק את השמש ומתהדר בשוק נדל"ן מרגש יח ד עם הטבות מס ללא תחרות.

פטור ממס בהשקעת נדל"ן בקפריסין הטורקית

דבר ראשון – לכל האנשים הפרטיים יש זכות מכירה אחת פטורה ממס לבית או קרקע בגודל של עד 1 דונם (14,400 רגל מ"ר או כ-13.38 דונם) ללא עצי זית או עצי חרוב הגדלים בשטח. כן, קראתם נכון. כמשקיע/ה נדל"ן בצפון קפריסין, לא תצטרכו לשלם מס רכוש, מה שחוסך לכם חלק ניכר מההשקעה שלכם שבהשקעות נדלן בחו"ל אחרות הייתם מפסידים ככל הנראה רק על הארנונה בלבד. שלבו את זה עם עמלות העברה מופחתות שנעות בין 3-6%, וקיבלתם לעצמכם עסקה די מתוקה. אבל רגע, יש עוד.

משקיעים הרוכשים נכסים בשטח של עד 130 מ"ר זכאים לפטור ממע"מ. המשמעות היא שלא תצטרכו לשלם את המע"מ הסטנדרטי של 5% המוטל בדרך כלל על מכירת נכסים בקפריסין הטורקית. ואם לא די בכך, חברות נדל"ן שהתאגדו בצפון קפריסין כפופות לשיעור מס חברות של 10% – הנמוך ביותר באזור.

הזדמנויות השקעה בקפריסין הטורקית:

עכשיו, כשהכרתם את נושא הפטור ממס וממע"מ בקפריסין הצפונית, בואו נבדוק מדוע התמריצים הללו חיוניים להשקעות נדל"ן בקפריסין הטורקית. הביקוש לנדל"ן בצפון קפריסין נמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות, מונע על ידי תעשיית התיירות הצומחת של האי ושיפור היחסים הבינלאומיים. המחויבות של הממשלה לצמיחה כלכלית יצרה גם סביבה נוחה להשקעה בנדל"ן על ידי הכנסת הטבות מס שונות ואפשרויות לתושבות מיידית במקום עם קניית נכס בצד הטורקי.

שוק הנדל"ן של האי חווה עלייה מתמדת בביקוש בשנים האחרונות, ערכי הנכסים בעלייה, ועם הטבות המס, השקעה בנדל"ן בצפון קפריסין היא הזדמנות מפתה למשקיעים המבקשים למקסם את התשואה שלהם. פוטנציאל הכנסה משכירות הוא גורם מפתח נוסף שהופך את צפון קפריסין לאופציה ריאלית להשקעה בנדל"ן.

עם עלייה במספר התיירים מדי שנה, השכרת נופש הפכה לאופציה פופולרית יותר ויותר עבור השכרות לטווח קצר, ומציעה למשקיעים את הפוטנציאל לתשואת שכירות גבוהה הנעה בין 8-12% בשנה. הוסיפו לכך את הטבות התושבות והאזרחות הנלוות להשקעה בנדל"ן בצפון קפריסין, וקיבלתם לעצמכם הזדמנות השקעה שקשה לעמוד בפניה.

אפשרויות משכנתא והלוואות זמינות גם למי שזקוק לסיוע כלכלי.

קבלת תושבות בקפריסין הטורקית

צפון קפריסין מציעה הטבות תושבות ואזרחות ייחודיות למשקיעים. על ידי השקעה בנדל"ן, משקיעים יכולים להגיש בקשה לתושבות קבע או אפילו לקבל אזרחות בקפריסין בצד הטורקי. זוהי הזדמנות חשובה עבור אלה המחפשים לבסס נוכחות ארוכת טווח בצפון קפריסין, בין אם מסיבות עסקיות או אישיות.

קבלת תושבות קפריסין הטורקית
קבלת תושבות קפריסין הטורקית

שיקולים משפטיים ופיננסיים להשקעה בקפריסין הטורקית:

אמנם הטבות המס והזדמנויות ההשקעה אטרקטיביות, חשוב גם להיות מודעים לשיקולים המשפטיים והפיננסיים הנלווים להשקעה בנדל"ן בצפון קפריסין. בעלות זרה על נכס בצפון קפריסין מותרת אך קיימות תקנות שהמשקיעים צריכים לנווט בהן.

כדי לא לשלם עמלות משפטיות וחיובים גבוהים הקשורים לרכישת נכס אתם תמיד מוזמנים להתייעץ איתנו, משקיעים צריכים להיות מודעים לחובותיהם ולהגשת מס הן בצפון קפריסין והן במדינת מוצאם בצורה שקופה.

אז, האם כדאי לקנות בית בקפריסין?

כן, כי כפי שקראתם, העלויות זולות מאוד בהשוואה למדינות רבות ולהשקעות נדלן בחו"ל. יתרה מכך, פרויקטים  דיור רבים מציעים תוכניות תשלום קלות, הנחות ניכרות ועסקאות נהדרות.

לאחר רכישת נכס אחד, תוכלו להשתמש בבית, ובמשך הזמן הזה תוכלו לשפץ את הבית ולהעלות את ערך הבית שלכם שהוסיף השוק. כך, כאשר תחליטו למכור את ביתכם, תוכלו לקבל את ההצעות הגבוהות ביותר בשוק.

רעיון רווחי נוסף הוא להשכיר את הבית שלכם דרך Airbnb או Missafir מה שכמובן יעזור לכם להגדיל את הכנסות השכירות שלכם, ואתם לא צריכים לדאוג האם אתם יכולים למצוא שוכר בקלות. זהו אי אליו מבקרים אלפי תיירים בכל עונה. בהחלט יהיה לכם שוכר גם בקיץ וגם בחורף.

בנוסף לרווח, זהו אחד המיקומים האידיאליים בעולם בין אם תרצו בית קיץ, מקום מגורים או פרישה בעתיד. בהחלט יש ערים באי הזה שמוכוונות למיקסום המוטיבציה שלכם; שלום, רווח, אושר וחיים טובים.

חשוב שתדעו שיש 6 ערים מרכזיות בהן שווה להשקיע בצפון קפריסין: Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Lefke, ו-İskele. כדי לברר איזו עיר מתאימה לכם יותר, תוכלו לבדוק היכן קונים נכס בצפון קפריסין וכמבן להגיע לסיור נכסים שאנו עורכים מדי שבוע.

סיכום

בשורה תחתונה:

טבלת מסים נלווים קפריסין הטורקית
טבלת מסים נלווים קפריסין הטורקית

קיבלתם סקירה מפורטת של הטבות מס להשקעה בנדל"ן בצפון קפריסין. עם אפס ארנונה, עמלות העברה מופחתות, פטורים ממע"מ והפחתות מס חברות, יש הרבה תמריצים פיננסיים למשקיעים לשקול את צפון קפריסין כיעד להשקעה בנדל"ן בחו"ל.

על ידי הבנת הזדמנויות ההשקעה, השיקולים המשפטיים והפיננסיים ופנייה לייעוץ מומחה, משקיעים יכולים לנצל את היתרונות ולהבטיח מיזם מוצלח של השקעות נדל"ן בחו"ל.

צפון קפריסין מציגה שפע של הזדמנויות להשקעה בנדל"ן עם סיכויי צמיחה מבטיחים, פוטנציאל הכנסה גבוה משכר דירה, והטבות תושבות ואזרחות ייחודיות. עם מיקומו האסטרטגי, אקלים ההשקעות הנוח והתמיכה הממשלתית, משקיעים יכולים לצפות ליהנות משוק הנדל"ן המשגשג של צפון קפריסין.

מזל טוב! זה עתה גיליתם את מכרה הזהב של הטבות מס עבור נדל"ן בצפון קפריסין. בין אם את/ה משקיע/ה מקומי או זר/ה, ניצול ההטבות הללו יכולים להיות ה Game Changer בקבלת החלטה איפה להשקיע. אל תחכו יותר, שחררו את פוטנציאל ההשקעה שלכם והפכו את החלומות שלכם למציאות בצפון קפריסין.

מחפשים להשקיע בנדל"ן אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל? התייעצו איתנו, החברה שלנו היא לא עוד סוכנות נדל"ן בקפריסין, הצוות שלנו מורכב מיועצי מס ועורכי דין מנוסים שיוכלו להדריך אתכם בהיבטים המשפטיים והפיננסיים של השקעות בצפון קפריסין. חשוב להבין את חוקי המס והתקנות כדי שתבטיחו את הפקת את מירב הטבות המס הזמינות.

תיאום מהיר לסיור משקיעים

כתבות נוספות באותו נושא

אבני חן נסתרות: תחומי עסקים שעדיין לא מנוצלים בקפריסין הטורקית

//

קפריסין הטורקית זה לא רק גן עדן לחופשה, זה גם מכרה זהב של אפשרויות עסקיות בלתי מנוצלות, הכנסו לקרוא על תחומי עסקים שעדיין לא נוצלו

השקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית – מיסים והטבות – מדריך מפורט למשקיע

//

בואו להבין במדריך המפורט שהכנו, אילו סוגי מיסים ועמלות קיימים בעת רכישת נדל"ן בקפריסין הטורקית, על הטבות המס והפטורים המעודדים השקעות זרות

על החוף או באי? איפה הכי כדאי להשקיע בנכס בקפריסין הטורקית?

//

קפריסין הטורקית רואה עליה מתמדת בהתעניינות מצד משקיעים ישראלים שמחפשים הזדמנויות נדל"ן אטרקטיביות,אך מה עדיף, השקעה בנכס על חוף הים או פנים האי?

פוסטים נוספים בקטגוריה

אבני חן נסתרות: תחומי עסקים שעדיין לא מנוצלים בקפריסין הטורקית

//

קפריסין הטורקית זה לא רק גן עדן לחופשה, זה גם מכרה זהב של אפשרויות עסקיות בלתי מנוצלות, הכנסו לקרוא על תחומי עסקים שעדיין לא נוצלו

השקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית – מיסים והטבות – מדריך מפורט למשקיע

//

בואו להבין במדריך המפורט שהכנו, אילו סוגי מיסים ועמלות קיימים בעת רכישת נדל"ן בקפריסין הטורקית, על הטבות המס והפטורים המעודדים השקעות זרות

על החוף או באי? איפה הכי כדאי להשקיע בנכס בקפריסין הטורקית?

//

קפריסין הטורקית רואה עליה מתמדת בהתעניינות מצד משקיעים ישראלים שמחפשים הזדמנויות נדל"ן אטרקטיביות,אך מה עדיף, השקעה בנכס על חוף הים או פנים האי?