כללי

האופק עולה: הזדמנויות השקעה בחו"ל – קפריסין הטורקית

בעוד משקיעים ישראליים מחפשים את ההזדמנות הגדולה הבאה, קפריסין הטורקית עולה באופק. אם אתה משקיע ישראלי שמחפש השקעות בחול, הגיע הזמן שתלמד מדוע קפריסין הטורקית היא מכרה זהב בשבילך
תוכן עניינים

BlueFish

15/08/2023

פייסבוק
טלגרם
וואטספ
צפייה בתוכן עניינים

כללי

תוכן עניינים

מבוא

בעוד משקיעים ישראליים מחפשים את ההזדמנות הגדולה הבאה, קפריסין הטורקית עולה באופק. היא ידועה בנופיה הציוריים והמים הנקיים ביותר בעולם והיא עולה כעת לכותרות בשוק הנדל"ן המתפתח שלה. אם אתה משקיע ישראלי שמחפש השקעות בחול, הגיע הזמן שתלמד מדוע קפריסין הטורקית הנמצאת 40 דקות טיסה מתל אביב יכולה להיות מכרה הזהב שחיפשת.

סקירה גיאוגרפית ותרבותית של קפריסין הטורקית

מיקום וטופוגרפיה:

קפריסין הטורקית או צפון קפריסין, ממוקמת בשליש הצפוני של האי קפריסין במזרח הים התיכון. אזור זה, תחום במי הטורקיז הנוצצים, מתהדר בקו חוף המשתרע על פני כ-250 ק"מ עם חופים מרהיבים ומפרצים מבודדים. מהשטחים המחוספסים של הרי קירניה (הידועים גם בתור הרי חמש האצבעות) בצפון ועד המישורים הרחבים והגבעות המתגלגלות במרכז, הנוף שלו הוא שטיח מגוון המבטיח פינוק ויזואלי.

האווירה השלווה של חוף הזהב בחצי האי קרפז, שהוא ללא ספק אחד החופים הטובים ביותר בכל אזור הים התיכון. החולות הזהובים שלה, המשתרעים על פני קילומטרים, יחד עם המים הבתוליים, מציגים התגלמות של יופי טבעי שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם.

אַקלִים:

האקלים בקפריסין הטורקית די זהה לאקלים הישראלי ים תיכוני עם קיץ ארוך, חם ויבש מאמצע מאי עד אמצע אוקטובר, וחורף מתון ורטוב מדצמבר עד פברואר. אקלים מסביר פנים זה לא רק הופך אותו ליעד תיירותי אידיאלי כמעט כל השנה, אלא גם מבטיח מגוון תוסס של חי וצומח.

אם הייתם מבקרים באזור בסביבות פברואר, יקבל את פניכם מראה נעים של עצי שקד בשיא פריחתם הצובעים את הנופים בגווני ורוד ולבן.

פסיפס תרבותי:

בצומת הדרכים של אירופה, אסיה ואפריקה, לקפריסין הטורקית יש היסטוריה עשירה שספגה השפעות מאימפריות וציוויליזציות שונות, כולל אשורים, פרסים, רומאים, ונציאנים ועות'מאניים. זה העניק לאזור פסיפס תרבותי ייחודי.

האדריכלות, למשל, מספרת סיפורים על העבר המגוון שלה. מהריסות עתיקות ועד לכנסיות ביזנטיות ומסגדים עות'מאניים, כל מבנה מספר פרק מההיסטוריה שלו.

חורבות סלמיס ליד פמגוסטה הן שרידים של אחת מממלכות הערים העתיקות של קפריסין. עם המרחצאות הרומיים, האמפיתיאטרון והאימון, הם מהווים עדות לעבר המהולל של האזור. באופן דומה, מנזר בלפאיס בקירניה, יצירה יפהפייה של ארכיטקטורה גותית, מהדהד סיפורים מימי הלוסינינים הצרפתים.

יתר על כן, הקפריסאים הטורקים ידועים באירוח החם שלהם, בריקוד ומוזיקה תוססים ובמטבח המענג. מאכלים כמו גבינות חלומי, קבבים ובקלאוות, ואירועים כמו פסטיבלי ריקודי עם, משקפים את השטיח העשיר של התרבויות שהאי היה ביתם להן.

קפריסין הטורקית היא לא רק פיסת אדמה בים התיכון. זהו שטיח חי ונושם של היסטוריות עשירות, תרבויות ונפלאות טבע, שכל חוט מספר סיפורים על זמנים עברו ומעצב את המרקם התוסס של ההווה. המורשת התרבותית השורשית הזו, בשילוב עם מיקומה הגיאוגרפי האסטרטגי, הופכת אותה לפנינה שאין שני לה, במיוחד עבור מי שמחפש להשקיע במקומות המבטיחים תשואות כלכליות וחווייתיות כאחד.

 

הרי קירניה (הידועים גם בתור הרי חמש האצבעות)
הרי קירניה (הידועים גם בתור הרי חמש האצבעות)

 

הנמל ההיסטורי והעיר העתיקה בקירניה (גירנה) בחוף הצפוני של קפריסין
הנמל ההיסטורי והעיר העתיקה בקירניה (גירנה) בחוף הצפוני של קפריסין

 

הקשר ההיסטורי של נדל"ן בקפריסין הטורקית

התחלות מוקדמות:

נוף הנדל"ן של קפריסין הטורקית מוצא את שורשיו בימי קדם. האי קפריסין, כאשר קפריסין הטורקית מהווה את חלקו הצפוני, היה מאחז משמעותי עבור אימפריות כמו הרומאים, הביזנטים, הוונציאנים והעות'מאנים. זה הפך אותו למרכז סחר חיוני, כאשר נכסים ואדמות היו לעתים קרובות נכסים עיקריים במשא ומתן מסחרי.

עיר הנמל העתיקה פמגוסטה הייתה מוקד מסחר בתקופת השלטון הוונציאני, עם סוחרים שחיפשו נכסים ליד הנמל, והובילו את הביקוש והערך של הנדל"ן כלפי מעלה.

הדינמיקה של המאה ה-20:

במאה ה-20, במיוחד לאחר מלחמת העולם השנייה, קפריסין קיבלה חשיבות על הבמה הגיאופוליטית. החלוקה שלאחר מכן של האי בשנת 1974 לקפריסין היוונית וקפריסין הטורקית הובילה להשלכות נדל"ן משמעותיות. הייתה עקירה גדולה של אוכלוסיות, מה שגרם לכך שהרבה נכסים נותרו נטושים או שהוגדרו מחדש.

קפריסאים יוונים רבים שעברו לחלק הדרומי של האי השאירו מאחור בתים בערים כמו קירניה. נכסים אלה, עם הזמן, הפכו לנכסים של המדינה או נמכרו או הושכרו לדיירים חדשים. וכעת לאחר 50 שנה חל חוק התיישנות ולא ניתן לתבוע יותר בעלות על נכסים שהוגדרו יווניים.

טרנדים מודרניים:

מסוף שנות ה-2000 ועד זמננו אנו, קפריסין הטורקית החלה להיות עדה לעלייה בהשקעות זרות, במיוחד בתחום הנדל"ן. הנופים הים תיכוניים המדהימים שלה, בשילוב עם מחירי נכסים נמוכים יחסית מרוב אירופה, הפכו אותה ליעד אטרקטיבי להשקעה.

עיירות חוף כמו קירניה ופמגוסטה ראו גל פיתוח עם וילות, דירות ובתי נופש רבים. משקיעים בריטים וסקנדינבים רבים, שנמשכו לאופי ויופי הים תיכוני, קנו נכסים, מה שהוביל לפריחה בנדל"ן.

השפעות של שינויים פוליטיים וכלכליים:

מעמדה הפוליטי הלא ברור של קפריסין הטורקית תמיד הטיל צל על שוק הנדל"ן שלה. אי ההכרה בצפון קפריסין על ידי מדינות רבות הובילה לשאלות לגבי זכויות בעלות על רכוש. עם זאת, רפורמות בתחילת המאה ה-21 שנועדו לעודד השקעות זרות, ודחיפה לקראת הכרה בינלאומית, חיזקו את האמון בקרב המשקיעים.

כאשר הרשויות בטורקיה הציגו אמצעים כדי לפשט את הבעלות על נכסים עבור זרים ולתמרץ השקעות נדל"ן באמצעות הקלות מס, עיירות כמו ניקוסיה חוו זרם של משקיעים זרים, מה שהוביל לאווירה קוסמופוליטית יותר.

השנים האחרונות בקפריסין הטורקית:

בעשור האחרון, קפריסין הטורקית מיקמה את עצמה כיעד נדל"ן מוביל. השילוב ההיסטורי שלה, מיקומה האסטרטגי ומדיניות ההשקעה החיובית הוביל ומוביל כל הזמן לעלייה עקבית בערכי הנכסים. בעוד שלשוק הנדל"ן העולמי היו עליות ומורדות, נכסים בקפריסין הטורקית, במיוחד במיקומים מעולים, ראו שיעור עליה של כ-30-50% בשנה.

וילה בקירניה שמחירה היה 100,000 ליש"ט ב-2010 עשויה להיות שווה כעת בין 500,000 ל-350,000 ליש"ט, אם לא יותר, מה שמציג את עליית ערך הנכסים שהשוק מציע.

השטיח ההיסטורי של קפריסין הטורקית, שזור בתרבויות עשירות, חשיבות גיאופוליטית אסטרטגית ודינמיקה כלכלית מודרנית, יצר נרטיב נדל"ן ייחודי. עבור משקיעים, הבנת ההיסטוריה הזו היא חיונית, שכן היא מציעה תובנות לגבי חוסנו של השוק, הפוטנציאל שלו ומפת דרכים לצמיחה עתידית.

הזדמנויות חדשות בקפריסין הטורקית:

כפי שהזכרנו, קפריסין הטורקית, עם ההיסטוריה העשירה, הקסם הים תיכוני והמיקום הגיאוגרפי האסטרטגי שלה, הופכת במהירות לקרקע פורייה לשפע של הזדמנויות נדל"ן. בואו נעמיק בהזדמנויות המתפתחות הללו ונבחן אותן מקרוב.

 1. נכסי מגורים:

דירות: הנופים האורבניים, במיוחד בערים כמו ניקוסיה וקירניה, רואים עלייה במתחמי דירות מודרניים. אלה מצוידים במתקני נוחות חדישים והם מושלמים הן למשפחות והן ליחידים.

בניקוסיה, מתחמי דירות יוקרה צמחו כמו פטריות אחרי הגשם, המשרתים הן מקומיים והן משקיעים זרים. דירת 3 חדרי שינה עם שירותים כמו חדר כושר, בריכת שחייה ואבטחה 7X24 יכולה להיות רכישה מושלמת למי שמחפש נוחות מודרנית.

וילות: אזורי החוף ופאתי הערים מהווים גן עדן לווילות יוקרתיות. אלה מגיעים לרוב עם גנים רחבי ידיים, בריכות פרטיות והבטחה לאורח חיים שליו.

בקירניה, וילות על החוף הפכו להתגלמות של מגורים יוקרתיים המציעות נוף עוצר נשימה לים. וילה עם גישה לחוף הפרטי שלה היא לא רק בית מגורים אלא הצהרת שפע.

בתי נופש: למי שמחפש להשקיע בבית שני או בחופשה, קפריסין הטורקית מציעה אינספור אפשרויות. ממקומות מסתור בהרים ועד בונגלוס על חוף הים, יש משהו לכל טעם.

בית בן 2 חדרי שינה בלב חצי האי קרפז יכול להיות מפלט מושלם מההמולה, וגם נכס פוטנציאלי להשכרה כאשר אינו בשימוש.

 1. נכסים מסחריים:

חנויות: עם הגברת התיירות והכלכלה הצומחת, שטחי מסחר גם הפכו מבוקשים בקפריסין הטורקית. רחובות גבוהים בערים ובמרכזי עיירות הם מקומות מצוינים להשקעות כאלה.

העיר העתיקה של פמגוסטה, עם הקסם ההיסטורי שלה, מושכת תיירים ומקומיים כאחד. חנות בוטיק או בית קפה ייחודי כאן יכולים להיות מיזם משתלם.

משרדים: כשקפריסין הטורקית נפתחה לעסקים בינלאומיים, הביקוש לשטחי משרדים, במיוחד בניקוסיה, נמצא בעלייה.

חלל משרדים מודרני בפארק עסקים בניקוסיה יכול לשמש כמטה לחברות סטארט-אפ בינלאומיות המבקשות לבסס נוכחות באזור.

מחסנים: עם פריחת המסחר והמסחר, מחסנים ושטחי אחסון במיוחד ליד נמלים, הופכים חיוניים.

השקעה במחסן ליד נמל קירניה יכולה לשרת עסקים העוסקים בייבוא וייצוא סחורות.

 1. נכסים מוכוונים תיירות:

אתרי נופש: החופים הבתוליים והנופים הציוריים הופכים את קפריסין הטורקית למקלט לפיתוח אוזרי נופש.

אתר נופש על חוף הים בפמגוסטה, עם השילוב של סוויטות יוקרה ופעילויות פנאי שלו, יכול למשוך תיירים כל השנה.

מלונות: ממלונות בוטיק ועד למפעלים גדולים יותר, יש ביקוש מתמיד בגלל זרם התיירים הגובר.

מלון היסטורי בלב ניקוסיה, המשלב נוחות מודרנית עם אסתטיקה מסורתית, יכול להציע למטיילים חוויה ייחודית.

לינה וארוחת בוקר: למי שמחפש השקעות קטנות יותר, צימרים, במיוחד במוקדים תרבותיים והיסטוריים, יכולים להציע תשואה עקבית.

צימר נעים ליד מנזר Bellapais בקירניה יכול להציע למטיילים חוויה ביתית, מה שהופך אותו לבחירה מועדפת על רבים.

 

מנזר Bellapais
מנזר Bellapais בקירניה – צימר לידו יכול להציע למטיילים חוויה ביתית, מה שהופך אותו לבחירה מועדפת על רבים.
 1. אדמות חקלאיות:

חקלאות אורגנית: כשהעולם נוטה לכיוון תוצרת אורגנית, אדמות פוריות בקפריסין הטורקית מושלמות למאמצי חקלאות אורגנית.

חלקה במורפו, הידועה במישורים הפוריים שלה, יכולה לשמש לגידול זיתים או פירות הדר אורגניים.

כרמים: האקלים הים תיכוני תורם לכרמים, מה שהופך אותם להשקעה משתלמת עבור חובבי יין.

השקעה בכרם על פני השטח המשופעים של הרי קירניה יכולה להוביל לייצור יינות איכותיים, המשרתים את השווקים המקומיים והבינלאומיים כאחד.

קפריסין הטורקית, העומדת על סף המורשת התרבותית והצמיחה המודרנית, מציעה שפע של הזדמנויות נדל"ן. עבור משקיעים, הזדמנויות אלו אינן רק חומרי גלם אלא הבטחות לתשואות עקביות, צמיחה וחלק מהחלום הים תיכוני.

מיקומים מרכזיים להשקעה בקפריסין הטורקית:

הבנת הטופוגרפיה וההצעות הייחודיות של אזורים שונים בקפריסין הטורקית יכולה לסייע משמעותית למשקיעים פוטנציאליים בקבלת החלטות מושכלות. להלן מבט מעמיק על כמה מהתחומים העיקריים המציגים הזדמנויות השקעה יוצאות דופן:

 1. ניקוסיה (לפקושה):

כבירת קפריסין הטורקית, ניקוסיה מתהדרת בשילוב של אתרים היסטוריים ותשתיות מודרניות, מה שהופך אותה למרכז עירוני עם פוטנציאל עצום.

סיכויי השקעה:

מגורים: פיתוח עירוני במגמת עלייה, הדירות גבוהות והבתים העירוניים הם בחירה פופולרית הן עבור המקומיים והן עבור זרים.

מסחרי: מרכז העיר, עם הרחובות השוקקים שלו, הוא מקום מצוין לעסקים קמעונאיים, בעוד שפאתיה מיועדים לשטחי משרדים.

האזורים החדשים שקמו בניקוסיה רואים נהירה של מתחמי דירות יוקרה. השקעה בפנטהאוז כאן לא רק מציעה אורח חיים אורבני אלא גם מבטיחה הערכה משמעותית בשל מיקומו המרכזי.

 1. קירניה (גירנה):

עיירת חוף ציורית עם הנמל העתיק והרקע שלה, היא יעד מעולה לתיירים וליוצאים כאחד.

סיכויי השקעה:

מגורים: וילות ודירות הפונות לים הן האטרקציות העיקריות של העיר, שמפתות את מי שמחפש אורח חיים שליו.

מוכוון תיירות: עם החופים והאתרים ההיסטוריים שלה כמו טירת קירניה, השקעות במלונות בוטיק או צימרים יכולים להניב תשואה משמעותית.

אתר נופש בוטיק ליד הנמל, המציע נוף פנורמי לים, יכול להפוך למקום מבוקש מאד לתיירים, ומבטיח זרמי הכנסה ותשואה קבועים וגבוהים.

 1. פמגוסטה (Mağusa):

העיר שנושאת הילה – היא בעלת חשיבות היסטורית, פמגוסטה היא לא רק עיר נמל עתיקה אלא גם מוקד נדל"ן מודרני.

סיכויי השקעה:

מגורים: עם הפיתוי החופי שלה, נכסים על חוף הים, בתים ודירות, נחשקים מאוד.

מסחרי ותיירות: העיר העתיקה, עם ההיסטוריה העשירה שלה, בשלה למפעלים מסחריים כמו בתי קפה או חנויות ומקומות לינה תיירותיים כמו אכסניות או מלונות.

שחזור בניין היסטורי בלב העיר העתיקה של פמגוסטה והסבתו למלון עם נושא ייחודי יכול להדהד לתיירים הלהוטים לחוות את ההיסטוריה של העיר.

 

חורבות סנט ג'ורג' מהלטינים של המאה ה-13, כנסייה בסגנון גותי פמגוסטה, צפון קפריסין, קפריסאים טורקיים
חורבות סנט ג'ורג' מהמאה ה-13, כנסייה בסגנון גותי פמגוסטה
 1. Morphou (Güzelyurt):

Morphou, הידוע במישורים חקלאיים רחבי ידיים ומטעי הדרים, מציע הזדמנויות שונות באופן מובהק מאזורי החוף.

סיכויי השקעה:

חקלאות: אדמות פוריות כאן הן אידיאליות עבור חקלאות מסורתית ומיזמים חדשים יותר כמו חקלאות אורגנית או כרמים.

מגורים: ככל שהעיירה מתפתחת, יש ביקוש הולך וגובר לנכסי מגורים, במיוחד בקרב אלו המחפשים חיים שקטים יותר הרחק ממרכזי ערים שוקקים.

חלקה במורפו, אשר הוסבה למטע זיתים אורגני, יכולה לספק את הביקוש העולמי הגובר לתוצרת אורגנית, ומבטיחה גם הכנסה קבועה וגם פוטנציאל לתשואות גבוהות.

כל אזור בקפריסין הטורקית, עם האופי וההיצע הייחודי שלו, מציג הזדמנויות השקעה מגוונות. מהרחובות ההומים של ניקוסיה ועד החופים השלווים של קירניה והמישורים הפוריים של מורפו, משקיעים יכולים למצוא חלק מקפריסין הטורקית שמתיישרת עם החזון שלהם ומבטיחה תשואות משמעותיות. בין אם אדם מונע על ידי התשוקה להיסטוריה, הפיתוי של הים או הקסם של החקלאות, קפריסין הטורקית מציעה פרוסת גן עדן שמחכה לחקור ולהשקיע בו.

גורמים מניעים לעלייה בהשקעות בקפריסין הטורקית

ההתעניינות המואצת בקפריסין הטורקית כיעד להשקעה אינה סתמית. גורמים שונים, פנימיים וחיצוניים כאחד, הניעו את האזור הזה לאור הזרקורים. בואו ננתח את הכוחות המניעים האלה:

 1. תיירות מוגברת:

עם הקסם הים תיכוני שלה, חורבות עתיקות, חופים בתוליים, ושטיח עשיר של תרבות, קפריסין הטורקית הייתה עדה לעלייה בכניסות התיירים.

קירניה, עם הנמל ההיסטורי והסביבה הציורית שלה, ראתה צמיחה משוערת של לפחות 15% במספר התיירים במהלך השנים האחרונות, מה שממריץ באופן טבעי את הכלכלה המקומית ואת הביקוש למקומות לינה, מסעדות ושירותים אחרים.

 1. פיתוח תשתיות:

כדי לתמוך בכלכלה המתפתחת שלה ולספק את זרם הזרים, קפריסין הטורקית השקיעה רבות בפיתוח תשתיות מודרניות – כבישים, שדות תעופה, נמלים ומתקנים ציבוריים.

ההרחבה האחרונה של נמל התעופה הבינלאומי ארקן בניקוסיה מבטיח נקודת מעבר חשובה טובה יותר, ומקלה על תיירים ומשקיעים להגיע לקפריסין הטורקית לא רק דרך הצד היווני.

 1. שינויים במדיניות המעדיפים השקעות זרות:

מתוך מימוש הפוטנציאל של השקעות זרות, השלטון המקומי הציג מדיניות חיובית, לרבות תמריצי מס, תהליכי רכישת נכסים ייעול והקלות רגולטוריות אחרות.

הפחתת עמלות העברת הנכס וההפרשה לקבלת שטר בעלות בטווח זמן קצר יותר, הפכו את זה יותר ויותר נוח למשקיעים זרים לבסס דריסת רגל.

4. תחזית כלכלית יציבה:

כלכלה איתנה משמשת אבן שואבת להשקעות זרות. קפריסין הטורקית, עם קצב הצמיחה היציב שלה, האינפלציה הנמוכה וצמיחת התמ"ג העקבית שלה, מציגה נוף כלכלי יציב.

במהלך חמש השנים האחרונות, האזור ראה צמיחה עקבית של 5-6% בתוצר, מה שיוצר אמון בקרב המשקיעים לגבי הבריאות הכלכלית של האזור.

 1. נוכחות בינלאומית גוברת:

כאשר קפריסין הטורקית פותחת את שעריה לקהילה הגלובלית, עסקים בינלאומיים, מוסדות חינוך ופסטיבלי תרבות מציינים את נוכחותם ומעצימים את המשיכה הגלובלית שלה.

אוניברסיטאות בניקוסיה המושכות סטודנטים בינלאומיים הובילו לעלייה בביקוש למגורים לסטודנטים, בתי קפה, אזורי מסחר, חנויות ספרים ומפעלים קשורים אחרים.

 1. משמעות תרבותית והיסטורית:

משקיעים מחפשים לעתים קרובות אזורים שמציעים יותר מסתם תשואות מוחשיות. העושר התרבותי וההיסטורי של קפריסין הטורקית מציע פיתוי בלתי מוחשי אך רב עוצמה.

העיר העתיקה סלמיס בפמגוסטה, עם המשמעות הארכיאולוגית שלה, מושכת שפע של תיירים וחובבי היסטוריה, מה שמגביר את הביקוש למקומות לינה ומסעדות בקרבת מקום.

 1. מחירי נכס תחרותיים:

בהשוואה ליעדים אחרים בים התיכון, קפריסין הטורקית מציעה מחירי נכסים תחרותיים, המבטיחים תשואות גבוהות יותר על השקעות.

וילה הפונה לים בקירניה עשויה לעלות פחות משמעותית מנכס דומה באזורים ים תיכוניים רוויים יותר, המציעה שירותים דומים או אפילו טובים יותר.

גל ההשקעות הנוהר לקפריסין הטורקית הוא תוצאה של סימפוניה של גורמים הפועלים בהרמוניה. מהיופי והתרבות המהותיים שלה ועד לשינויי מדיניות אסטרטגיים ושדרוגים תשתיתיים, קפריסין הטורקית מציגה נוף בשל להשקעה. עבור משקיעים פוטנציאליים, התרחיש הנוכחי דומה לתפיסת רכבת רגע לפני האצה המהירה שלה – היעד מבטיח גם מסע נופי וגם נקודת קצה מתגמלת.

 

השקעות בקפריסין הטורקית
גל ההשקעות הנוהר לקפריסין הטורקית הוא תוצאה של סימפוניה של גורמים הפועלים בהרמוניה

שיקולים להשקעה בקפריסין הטורקית:

בעוד קפריסין הטורקית מציעה נוף מבטיח להשקעות נדל"ן, חשוב ביותר למשקיעים פוטנציאליים להיות מודעים לסיכונים ולשיקולים הנלווים. קבלת החלטות מושכלות יכולה להבטיח הן את בטיחות ההשקעות והן את ההבטחה לתשואות. הנה מבט מעמיק:

 1. נוף פוליטי והשלכות פוטנציאליות:

התרחיש הפוליטי בקפריסין, בהתחשב בהיסטוריה שלה, היה תמיד נושא לדיון. הטענות היו כי לחלוקת האי לאזורים טורקיים ויווניים יש השלכות על השקעות נדל"ן. גורמים מהצד היווני טענו כי הצד הטורקי נחשב שטח כבוש וגורמים מהצד הטורקי טענו כי השטח היווני הינו שטח כבוש, בפועל לאחר סיום המלחמה שנת 2024 הינה שנה בה יחול חוק התיישנות בינלאומי על פיו לא ניתן לטעון יותר בעלות על שטחים או קרקעות בעייתיים בקפריסין הטורקית ולכן כל השטחים למעשה הינם שטחים חופשיים ללא בעיות טאבו ודרישות קרקע.

 1. שיקולי מטבע:

קפריסין הטורקית משתמשת במספר מטבעות אף בסופרים ובחנויות ומלבד הלירה הטורקית, שראתה תנודות בשנים האחרונות ניתן לשלם גם בפאונד, יורו ודולר. קפריסין הטורקית ידידותית גמישה ורגישה לשימוש במספר מטבעות שונים.

 1. פוטנציאל לרוויה יתר באזורים מסוימים:

עם הפריחה בנדל"ן, אזורים מסוימים, במיוחד מוקדי תיירות, עשויים לעמוד בפני סיכון של רוויה יתר, אזור כמו קירניה, פופולרי בקרב משקיעים, עשוי לראות עודף של בתי נופש, מה שיגרום לעליה במחירי הנכסים ולכן ישנה חשיבות למהירות השקעה עכשווית

 1. מחסומי שפה ותרבות, הבנת יזמות מקומית:

תקשורת יכולה לפעמים להוות מחסום, לאור הדומיננטיות של השפה הטורקית. הבנת הניואנסים התרבותיים חיונית גם למשא ומתן מוצלח ולהטמעה.

משקיע ללא איש קשר מקומי או ידע בטורקית עלול למצוא את עצמו מאותגר לנהל משא ומתן על עסקה, שעלול להוביל לאי הבנות או להחמצת הזדמנויות.

בנוסף, לכל אזור יש את השפה העסקית שלו, וקפריסין הטורקית אינה שונה. משקיעים צריכים להיזהר מהתרבות והפרקטיקות היזמיות המקומיות.

כפי שהודגש, חיוני להתקשר עם חברת ליווי מקצועית, כמו שלנו, שמבינה במיסוי, בחוק ובניואנסים הייחודיים של השפה, התרבות, יזמות קפריסאית טורקית, מה שמבטיח מסע השקעה חלק.

רוצים לעשות סיור משקיעים בקפריסין הצפונית? דברו איתנו, האירוח עלינו >>

השקעה בקפריסין הטורקית, אמנם מבטיחה, אך אינה חפה מאתגרים. סיכונים טמונים בכל נוף השקעות, וקפריסין הטורקית אינה יוצאת דופן. עם זאת, עם מחקר קפדני, הבנה של האתגרים הייחודיים של האזור, וחשוב מכל, שיתוף פעולה עם מומחים מקומיים שיכולים לגשר על פערי הידע, משקיעים יכולים לנווט במים אלה בהצלחה, תוך הבטחת ביטחון ורווחיות כאחד.

שלבים להשקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית: סיכונים ושיקולים

כאשר מחפשים להשקיע בנדל"ן בקפריסין הטורקית, משקיעים פוטנציאליים זקוקים לגישה שיטתית, המבוססת על הבנה של הסיכונים והניואנסים של השוק האזורי. להלן מדריך מקיף המפרט כל שלב:

 1. מחקר וזיהוי הנכס הנכון:

שלב בסיסי, מחקר וזיהוי הנכס הנכון שהוא לא רק קשור למחיר ולמיקום בלבד. זה כרוך בהערכת פוטנציאל ההערכה של הנכס, הבנת ההיסטוריה שלו ואומדן סיכויי העתיד של היישוב.

סיכונים ושיקולים:

רווית יתר: משקיעים עשויים להתפתות לאזורים שוקקים בפעילות וברישום נכסים מרובים. עם זאת, ריכוז גבוה של רישומים עשוי להצביע על רוויה פוטנציאלית.

דוגמה: אזור חוף עם מספר רב של בתי נופש חדשים עלול להתמודד עם ביקוש נמוך יותר להשכרה בעונות מחוץ לעונות, מה שישפיע על ההכנסה הפוטנציאלית משכירות.

בעיות לא ידועות: בחלק מהנכסים עשויים להיות סיבוכים משפטיים או בעיות מבניות שאינן ברורות מיד.

דוגמה: וילה עם תג מחיר נמוך באופן מפתיע עשויה להיות מסובכת בסכסוכי בעלות או עשויה לדרוש שיפוץ משמעותי.

 1. הבנת התקנות והחוקים המקומיים:

סקירה כללית: בקפריסין הטורקית, למרות שהיא פתוחה יותר ויותר להשקעות זרות, יש עדיין תקנות ספציפיות שמשקיעים פוטנציאליים צריכים לדעת ולנווט ביניהן.

סיכונים ושיקולים:

הגבלות בעלות: זרים עלולים לעמוד בפני הגבלות על סוג או כמות הרכוש שהם יכולים להחזיק.

דוגמה: משקיע ישראלי עשוי להיות מוגבל לבעלות על שטח מסוים של קרקע או רק נכס אחד באזורים ספציפיים.

חוקי אזורי אזורים: באזורים מסוימים עשויים להיות חוקי ייעוד מחמירים המשפיעים על השימוש בנכס.

דוגמה: משקיע המעוניין להמיר נכס למגורים ללינה וארוחת בוקר עשוי להיות מוגבל על ידי תקנות הייעוד המקומיות.

 1. יצירת קשר עם סוכני נדל"ן מקומיים או מומחים:

סקירה כללית: בניית קשרים עם מומחים מקומיים יכולה לספק למשקיעים תובנות שמחקר מקוון עשוי שלא לחשוף.

סיכונים ושיקולים:

אותנטיות: אולי לא לכל הסוכנים יש כוונות אמיתיות, וקיים סיכון להיתקל במתווכים חסרי מצפון.

דוגמה: סוכן המבטיח החזרות שכירות בשמיים עשוי לנפח מספרים כדי להבטיח מכירה מהירה.

מחסומי שפה: תקשורת יכולה לפעמים להוות מכשול אם הסוכן אינו שולט באנגלית או בשפת האם של המשקיע.

דוגמה: סעיף מכריע בהסכם רכוש עלול להיות מובן לא נכון או להתעלם עקב מחסומי שפה.

 1. בהתחשב באסטרטגיות התחזית והיציאה לטווח ארוך:

סקירה כללית: בעוד שתשואות מיידיות הן אטרקטיביות, השקעות נדל"ן לרוב משתנות בצורה הטובה ביותר בטווח הארוך. תכנון אסטרטגיית יציאה חיוני לא פחות.

סיכונים ושיקולים:

תנודתיות בשוק: שוק הנדל"ן, כמו כל השווקים, יכול להתמודד עם שפל. ייתכן שערכו של נכס שנקנה היום לא יעלה כצפוי בעתיד.

דוגמה: מיתון כלכלי או טלטלה פוליטית יכולים להשפיע על ערכי הנכס ועל דרישות השכירות.

חששות נזילות: אמנם נדל"ן יכול להציע תשואות מצוינות, אבל לא תמיד קל לקבלן במיוחד בשווקים פחות מבוססים.

דוגמה: בצורך דחוף בכספים, ייתכן שמשקיע יצטרך למכור נכס במחיר נמוך משווי השוק שלו בפועל.

השקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית היא פוטנציאל מפתה, אך היא דורשת גישה קפדנית. השלבים המתוארים לעיל, בשילוב עם הבנה של הסיכונים הנלווים, יכולים להנחות את המשקיעים בתהליך, להבטיח החלטות נכונות ותשואות מבטיחות. זכרו, בעוד שהאזור מציע הזדמנויות ייחודיות, ניווט במורכבות שלו דורש לעתים קרובות שיתוף פעולה עם מומחים שמבינים את המורכבויות של הנדל"ן הטורקי הקפריסאי. אנחנו בבלופיש מלווים אתכם משלב סיור המשקיעים כלומר עוברים על כל הנכסים הרלוונטיים לפי הצרכים שלכם ומלווים אתכם עד קבלת מפתח ונותנים לכם שקל בכל הסעיפים המצוינים כאן.

סיכום: קפריסין הטורקית – ארץ הזדמנויות שנעשות בצורה מושכלת

כאשר אנו צוללים עמוק לתוך תחום ההשקעות בחול בנדל"ן במיוחד בקפריסין הטורקית, אנו נתקלים בנוף גדוש בפוטנציאל אך, כמו כל הזדמנויות השקעה, הזדמנות זו לא חפה מניואנסים שצריך לשים לב אליהם.

קפריסין הטורקית: חשיפת מכרה הזהב

האזור, עם הנופים היפים שלו הממזגים את תכלת הים עם קסם היסטורי, מציע הרבה יותר ממה שנראה לעין. הנוף הפוליטי המתפתח שלה, התיירות המתפתחת והעניין הזר הגובר ייעדו אותה כנקודה חמה להשקעות נדל"ן.

המחשת פוטנציאל באמצעות מספרים

למרות שסטטיסטיקה ונתונים מדויקים ידרשו מחקר מקיף יותר, ישנם אינדיקטורים מהשנים האחרונות המראים את שוק הנדל"ן של קפריסין הטורקית מניב תשואות שרוב שווקי הנדל"ן העולמיים יקנאו בהן. לדוגמה, אזורי חוף ספציפיים, המונעים על ידי תיירות, עשויים לראות עליות ערך נכסים של למעלה מ-10% בשנה. נתונים כאלה הם לא רק מספרים אלא עדות לפוטנציאל ההולך וגדל של האזור.

 

קפריסין הטורקית
אזורי חוף ספציפיים, המונעים על ידי תיירות, עשויים לראות עליות ערך נכסים של למעלה מ-10% בשנה

להתחתן עם הפוטנציאל אך בזהירות

עם זאת, בעוד שההבטחות גדולות, הסכנות של השקעות לא מושכלות עלולות בהחלט לצוץ. משקיע, המבוסס על הסיכויים האטרקטיביים, עשוי לקפוץ לרכישת וילה על חוף הים, רק כדי למצוא מאוחר יותר את האזור רווי בנכסים דומים, ובכך לדלל את תשואת השכירות שלו. לחלופין, הם עשויים למצוא עסקת נכס משתלמת, מבלי שהם מודעים למורכבות המשפטית האורבת. אלה לא רק תרחישים היפותטיים אלא מציאות שמתמודדים עם הרבה משקיעים חסרי ידע.

כוחה של שותפות

אבל עם אתגרים באים פתרונות. חברת ליווי משקיעים, הבקיאה בשפת הנדל"ן הטורקית הקפריסאית הייחודית, יכולה להיות המגדלור המנחה משקיעים במים עכורכם. על ידי יישור קו עם מומחים שמבינים את יחסי הגומלין של תקנות מקומיות, ניואנסים תרבותיים ודינמיקה בשוק, משקיעים יכולים לא רק להפחית סיכונים אלא גם להגביר את התשואות. כאן נכנסים לתמונה אנשי מקצוע מנוסים, כמו בלופיש, אשר מציעים תובנות ומומחיות שלא תסולא בפז.

הזדמנות שאסור לפספס

לסיכום, אי אפשר להכחיש את הפיתוי של קפריסין הטורקית כיעד להשקעה בנדל"ן. זה כמו לעמוד בקצה המהפכה, שמזכירה את פריחת הנדל"ן המוזהבת שהמשקיעים של פעם היו עדים להן והפיקו מהן. לא להעז יהיה לוותר על הזדמנות שיכולה לשנות עבורכם את המשחק. אבל כמו בכל המיזמים, המסע, כאשר הוא נערך עם הכנה, מחקר והשותפים הנכונים, מבטיח תגמולים שהם לא רק משתלמים אלא גם מתמשכים.

לכל המשקיעים הפוטנציאליים שקוראים את זה – קפריסין הטורקית קורצת, אבל פנו בראש פתוח, בעין חדה, והכי חשוב, קחו איתכם למסע את החברות הנכונות לצידכם. לא מדובר רק בהבטחת פיסת אדמה, אלא בשזירת סיפור הצלחה שיעמוד במבחן הזמן.

—————–

מקורות:

נתונים ומידע מתוך האתר הרשמי של הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין >> https://mfa.gov.ct.tr/
—————

רוצים להגיע לסיור משקיעים שלנו? בסיור, הסעה שלנו תחכה לכם בשדה התעופה ותביא אתכם ליעד, תקבלו אירוח של לילה על חשבוננו כולל ארוחה אחת + סיור בו נסקור את כל הרצועה הצפונית והפרויקטים הנבנים בהם תוכלו לקחת חלק.

תיאום מהיר לסיור משקיעים

כתבות נוספות באותו נושא

אבני חן נסתרות: תחומי עסקים שעדיין לא מנוצלים בקפריסין הטורקית

//

קפריסין הטורקית זה לא רק גן עדן לחופשה, זה גם מכרה זהב של אפשרויות עסקיות בלתי מנוצלות, הכנסו לקרוא על תחומי עסקים שעדיין לא נוצלו

השקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית – מיסים והטבות – מדריך מפורט למשקיע

//

בואו להבין במדריך המפורט שהכנו, אילו סוגי מיסים ועמלות קיימים בעת רכישת נדל"ן בקפריסין הטורקית, על הטבות המס והפטורים המעודדים השקעות זרות

על החוף או באי? איפה הכי כדאי להשקיע בנכס בקפריסין הטורקית?

//

קפריסין הטורקית רואה עליה מתמדת בהתעניינות מצד משקיעים ישראלים שמחפשים הזדמנויות נדל"ן אטרקטיביות,אך מה עדיף, השקעה בנכס על חוף הים או פנים האי?

פוסטים נוספים בקטגוריה

אבני חן נסתרות: תחומי עסקים שעדיין לא מנוצלים בקפריסין הטורקית

//

קפריסין הטורקית זה לא רק גן עדן לחופשה, זה גם מכרה זהב של אפשרויות עסקיות בלתי מנוצלות, הכנסו לקרוא על תחומי עסקים שעדיין לא נוצלו

השקעה בנדל"ן בקפריסין הטורקית – מיסים והטבות – מדריך מפורט למשקיע

//

בואו להבין במדריך המפורט שהכנו, אילו סוגי מיסים ועמלות קיימים בעת רכישת נדל"ן בקפריסין הטורקית, על הטבות המס והפטורים המעודדים השקעות זרות

על החוף או באי? איפה הכי כדאי להשקיע בנכס בקפריסין הטורקית?

//

קפריסין הטורקית רואה עליה מתמדת בהתעניינות מצד משקיעים ישראלים שמחפשים הזדמנויות נדל"ן אטרקטיביות,אך מה עדיף, השקעה בנכס על חוף הים או פנים האי?